1604

آیا ویتامین ای واقعا برای پوست مفید می باشد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کمبود ویتامین ای موردی است که به ندرت در افراد دیده می شود ولی در صورتی که این میزان در بدن کم شود فرد احساس خستگی کرده، ماهیچه ها هماهنگی خود را تا میزانی از دست داده و در بینایی و گفتار فرد اختلال به وجود خواهد آمد.

آیا ویتامین ای واقعا برای پوست مفید می باشد

“ویتامین ای سال هاست که به عنوان یکی از دلایل اصلی خرید کرم های مخصوص زیبایی به شمار می رود، ولی آیا واقعا استفاده از این ترکیب می تواند برای پوست مفید باشد”

تقریبا بسیاری از افراد به خصوص زمانیکه که وارد سن ۱۸ سالگی می شوند علاقه شدیدی نسبت به کرم هایی جهت زیبا سازی پوست از خود نشان می دهند. شاید برای بسیاری تنها دیدن نوشته “ویتامین ای” بر روی جعبه-هرچند اثبات نشده-کافی باشد تا نظر آنها در مورد خرید به خود جلب کند.

شاید درج ویتامین ای بر روی جعبه به این دلیل باشد که این ترکیب می تواند سبب نرمی پوست صورت شود. هنوز هم بسیاری از افراد حتی بزرگسالان علاقه زیادی دارند تا از کرم های حاوی ویتامین ای استفاده کنند بدون اینکه واقعا اطلاعی از مفید بودن و یا نبودن این ترکیب با خبر باشند.

کار ویتامین ای چه می باشد؟

بر اساس گفته های دکتر کریس (Chris D’Adamo)، استادیار دانشگاه مریلند در دانشکده پزشکی، این ویتامین به عنوان یکی از هشت ترکیب ضروری برای سلامتی بدن به شمار می آید. تمامی این ترکیبات به عنوان نمونه های محلول در چربی به حساب می آیند به این معنی که جهت جذب در بدن ویتامین ای نیاز به میزانی از چربی ها دارد.

اما بطور کل بر اساس گفته متخصص تغذیه، زتلین (Brigitte Zeitlin)، ویتامین ای می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل کرده و می تواند با بسیاری از بیماری های عفونی مقابله کند. که البته با توجه به مطالعات اخیر این ترکیب مفید می تواند در سنین پایین بیماری جنون را نیز درمان کند.

کدام خوراکی ها حاوی ویتامین ای می باشند؟

این ترکیب مفید در بسیاری از غذاهای مفید پیدا می شود بنابراین دریافت آن برای بدن بسیار آسان است. آووکادو، بادام، سیب زمینی شیرین، تخمه آفتابگردان، تمامی غلات، ماهی قزل آلا، روغن زیتون و اسفناج یافت می شود. این ترکیب همچنین در تهیه بسیاری از غلات غنی شده نیز استفاده می شود.

بنابراین استفاده از آنها در ساخت ترکیباتی مثل کرم های زیبایی نیز می تواند تا میزانی مفید باشد.

آیا ویتامین ای واقعا برای بدن مفید می باشد؟

خوشبختانه مشخص می شود که استفاده از کرم های حاوی ترکیب مربوطه طی سال ها می تواند برای پوست مفید به نظر برسد.

این ترکیب به دلیل خاصیت ضد التهابی می تواند از بسیاری حساسیت های پوستی و قرمزی جلوگیری کند. از طرفی دیگر ویژگی آنتی اکسیدانی ویتامین ای می تواند از نشانه های پیری مثل چروک های روی پوست جلوگیری کند که از این طریق می توان با استفاده از کرم های حاوی ویتامین ای می توان خیلی زودتر جای زخم و خراش های روی پوست را ترمیم کرد.

تا چه میزان مصرف این ترکیب مفید توصیه می شود؟

با توجه به مطالعات انجام گرفته در کلینیک مایو (Mayo Clinic)، میزان نرمان ویتامین ای دریافتی برای افراد بالغ ۱۵ میلی گرم در نظر گرفته شده است. این میزان برای خانم های باردار نیست. توصیه شده است اما کمی بیشتر-۱۹ میلی گرم- می تواند برای مادرانی که به نوزادان خود شیر می دهند کمی زیاد و مضر باشد.

اما با توجه به اینکه ویتامین ای در بسیاری از خوارکی ها یافت می شود به راحتی و بدون حساسیت زیاد می توان میزان نرمال روزانه را دریافت کرد.

مشکلاتی که با مصرف کم ویتامین ای در افراد دیده می شود

کمبود این ترکیب مفید موردی است که به ندرت در افراد دیده می شود ولی در صورتی که این میزان در بدن کم شود فرد احساس خستگی کرده، ماهیچه ها هماهنگی خود را تا میزانی از دست داده و در بینایی و گفتار فرد اختلال به وجود خواهد آمد.

افرادی که کمبود ویتامین ای مواجه هستند شامل گروهی بوده که مصرف چربی طبیعی پایینی دارند بنابراین اگر فردی هستید که از بیماری روده تحریک پذیر رنج می برید این را باید بدانید که تا میزانی در در معرض ریسک کمبود ویتامین ای می باشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.