Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا یک رژیم غذایی مناسب می تواند از سرطان پیشگیری کند
1415

آیا یک رژیم غذایی مناسب می تواند از سرطان پیشگیری کند

|
0 دیدگاه

بسیاری از متخصصان درمانی هنوز به موارد مربوط به رژیم های غذایی در راستای جلوگیری از سرطان مشکوک هستند، به این معنی که آیا غذاهای مصرفی به تنهایی می تواند از بیماری سرطان جلوگیری کند؛

آیا یک رژیم غذایی مناسب می تواند از سرطان پیشگیری کند

ولی این مورد کاملا مشخص است که موارد غذایی مصرفی تاثیر به سزایی در راستای واکنش های بدن افراد مبتلا به سرطان داشته است“رژیم غذایی برای سلامت جسمی تمامی افراد ضروری می باشد. بر اساس مطالعات جدید مصرف غذاهای مفید نه تنها نیروی مورد نیاز بدن را تامین می کند می تواند از بیماری های خطرناک جلوگیری کند”

با توجه به مطالعاتی که در مورد یک و نیم میلیون فرد آمریکایی که تمامی دچار یک نوع سرطان شده بودند مشخص کرده که بعد از شنیدن خبر سرطان زندگی این افراد به کلی تغییر کرده و به نوعی با حس ترس، عدم قطعیت و درماندگی رو در رو کرده است.

این بیماری در سال ۲۰۱۶ جان ۶۰۰،۰۰۰ نفر در آمریکا را گرفته و به عنوان یکی از خطرناک ترین بیماری ها در جهان شناخته شده است. بنابراین سرطان شناسان دور جدید از اقدامات مربوط به سرطان را پیش گرفته اند؛ روش درمانی مربوط به پرتو های از بین برنده سرطان و یا روش تغذیه سالم.

به گفته دکتر بلاک، شریک و هم بنیان گذار مرکز درمان سرطان—در مجله خبرنامه Nutrition Digest: “از آنجایی که در حدود یک سوم از تمامی مواد مربوط به سرطان با نوع رژیم غذایی رابطه مستقیمی دارد هرچند مطالب گفته شده در این زمینه بطور کل تایید نشده است ولی با توجه به گفته افراد مبتلا به سرطان، رژیم غذایی بی تاثیر در رابطه با سرطان ها نمی باشد.

بسیاری از متخصصان درمانی هنوز به موارد مربوط به رژیم های غذایی در راستای جلوگیری از سرطان مشکوک هستند، به این معنی که آیا غذاهای مصرفی به تنهایی می تواند از بیماری سرطان جلوگیری کند؛ ولی این مورد کاملا مشخص است که موارد غذایی مصرفی تاثیر به سزایی در راستای واکنش های بدن افراد مبتلا به سرطان داشته است.

با توجه به نوشته های انجمن سرطان آمریکا، زمانی که قبل از درمان غذای سالمی مصرف شود بدن نیروی لازم را در طول مدت درمان در خود ذخیره کرده و همچنین مقاوم در برابر موارد درمانی خواهد بود. سیستم ایمنی بدن با غذاهای سالم تری بالا رفته و در نتیجه ترمیم های مورد نیاز بسیار سریع تر اتفاق می افتد.

وقتی گفته می شود مصرف یک سیب در روز می تواند سلامت بدن را تا میزان زیادی تضمین کند، خوردن صبحانه کامل و سینه مرغ کبابی هم باعث می شود تا پزشک در طول درمان از شما رضایت کامل را داشته باشد.

با توجه به گفته ها و اقدامات صورت گرفته در راستای رژیم های غذایی، جهت مقابله با بیماری سرطان دقیقا خوردن چه چیز هایی می تواند مفید باشد و اینکه بر اساس در درمان های صورت گرفته هر متخصصی می تواند رژیم غذایی بیمار خود را تایین کرده تا بدن او پاسخ و واکنش های مناسبی را در طول درمان از خود نشان دهد.

در این راستا، بیماران سرطانی نیز باید مانند افراد معمولی مصرف سبزیجات را تا میزان زیادی به خاطر داشته، پروتئین های بدون چرب و بطور کل چربی های مفید را نیز در برنامه غذایی خود بگنجانند.

هرچند بطور دقیق مصرف چه وعده های غذا می تواند برای بدن مفید بوده و از سرطان جلوگیری کند هنوز مورد بررسی می باشد ولی این مورد آشکار است که غذاهای مفید بطور طبیعی می توانند از سرطان جلوگیری کنند.

البته این را باید به یاد داشت که به جای انتظار کشیدن برای غذاهایی معجزه آسا بهتر است از سبزیجان میوه ها و غذاهایی که برای انسان مفید می باشند استفاده کرد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته در بی ام جی (British Medical Journal)، با توجه به میزان ۱۰ گرم فیبر مصرفی روزانه که در تمامی غلات مثل برنج سبوس دار و جو دو سر وجود دارد تا %۱۰ می تواند از سرطان روده بزرگ جلوگیری کند. یک فرد مبتلا به سرطان باید همیشه در مورد مصرف گوشت فرآوری شده مثل هات داگ، همبرگر و بیکن مراقب باشد.

[click_like post_id='172676']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.