1147

اندورفین ترشح شده با میزان و شدت ورزش کردن متفاوت است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

“آندورفین هورمونی بوده که در راستای ترشح در مغز می تواند حس خوشحالی را در فرد ایجاد کند. انجام فعالیت های ورزشی با تحرک بالا میزان این هورمون را در بدن افزایش می دهد”

اندورفین ترشح شده با میزان و شدت ورزش کردن متفاوت است

محققان اظهار داشته اند ورزش سبب ترشح هورمونی به نام آندورفین در مغز می شود که خوشحالی فرد را به همراه دارد. هم اکنون محققان به این نتیجه رسیده اند که شدت ورزش و فعالیت های فیزیکی می تواند میزان ترشح این هورمون را در مغز کنترل کند.

در طی بررسی محققان دریافته اند افرادی که به مدت یک ساعت با شدت بالا ورزش می کنند در مقایسه با گروه دیگری که همین میزان ساعت را با فعالیت های فیزیکی نرمال سپری کرده اند اندورفین بیشتری در بدن خود ترشح کرده اند.

همکار نویسنده سانیجوکی (Tiina Saanijoki) از مرکز Turku PET و همکارانش نتایج داده های خود را در مجله Neuropsychopharmacology به چاپ رسانده اند.

با توجه به راهنمایی هایی، افراد بالغ نیاز دارند تا ۱۵۰ دقیقه اروبیک خفیف و یا ۷۵ دقیقه اروبیک با فعالیت های فیزیکی بالا در هفته انجام دهند تا از این طریق سلامت فیزیکی خود را تضمین کرده باشند. البته فواید اروبیک تنها در راستای بهبود وضعیت فیزیکی بدن تعریف نمی شود.

بلکه با توجه به بررسی هایی این ورزش می تواند بدن را در برابر افسردگی و هیجان های مزن مقاوم سازد. آندورفین که با نام هورمون خوشحالی نیز شناخته می شود در راستای اتصال به گیرنده های مغز درک درد و تحریک احساسات ناخوشایند را کاهش می دهد.

ورزش و فعالیت های فیزیکی متوسط در مقابل انواع حرکت های شدید

محققان در نظر داشته اند تا میزان تاثیر و ورزش ها را بر روی ترشح آندورفین در بدن افراد حین ورزش بررسی کنند. به همین جهت از ۲۲ مرد بین سنین ۲۱ تا ۳۶ سال در مطالعات خود استفاده کردند. که در نهایت محققان به این نتیجه رسیدند ورزش هایی با حرکات سخت میزان آندورفین ترشحی بدن را افزایش می دهند.

این مورد در قسمت هایی از مغز به چشم می خورده است که به درد، احساسات، از جمله تالاموس، قشر اوربیتوفرناتال، قشر قدامی و انسولا اتلاق می شود. در نتیجه همواره باید به یاد داشت که در صورت شروع برنامه ورزشی جدید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا حرکات را با انرژی هرچه بیشتر انجام دهید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.