516

غذا هایی که آسیب دیدن پوستتان را به حداقل می رسانند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کیوی و دیگر میوه های حاوی ویتامین سی در اولین جایگاه ترکیبات مفید به هنگام صحبت از عوارض آفتاب به شمار می آیند

غذا هایی که آسیب دیدن پوستتان را به حداقل می رسانند

“پوست انسان می تواند در برابر نور زیاد آفتاب دچارآسیب دیدگی شود ولی نه تنها استفاده از برخی کرم ها، بلکه داشتن رژیم غذایی خوب نیز می تواند به میزان زیادی از پوست محافظت کند”

تقریبا تمامی ما انسان ها دوست داریم که در روز های تابستان کنار ساحل رفته و ساعاتی را بدون مزاحمت دیگران  و برای آرام ساختن ذهن خود زیر آفتاب سپری کنیم.

اما با توجه به گفته متخصصان پوست این کار تا همان میزانی که لذت بخش بوده می تواند برای پوست بسیار خطرناک باشد بنابراین استفاده از کرم های ضد آفتاب و یا کاهش ساعات حمام آفتاب می تواند تا میزانی از بروز مشکل جلوگیری کند.

اما آیا این را می دانستید که مواد غذایی و بطور کل رژیم غذایی شما نیز می تواند تا میزان زیادی از پوستتان محافظت کند؟

میوه هایی با رنگ تیره – هرچه رنگ میوه ای که مصرف می کنید تیره تر باشد به این معنی است که آنتی اکسیدان های بیشتری را در خود جای داده است. این آنتی اکسیدان ها می توانند با تمامی رادیکال های آزادی را که توسط آفتاب می تواند به پوست آسیب برساند مبارزه کند.

در برخی از مطالعات مشخص شده است که این رادیکال های آزاد رابطه مستقیمی با سرطان دارند. انواع توت، آلو، گیلاس و همچنین انگور قرمز از نوع میوه هایی می باشند که می توانند در این مورد به شما پیشنهاد شوند.

سبزیجات رنگ تیره – رنگ تیره موجود در مورد سبزیجات نیز صدق می کند. بادمجان، فلفل قرمز، زرد یا نارنجی و در کنار اینها گوجه فرنگی نمونه ای از سبزیجات بسیار مفید می باشند. رنگ قرمز گوجه فرنگی به دلیل وجود آنتی اکسیدان لیکوپنی Lycopene بوده که می تواند از سرطان پوست تا میزان زیادی جلوگیری کند.

روغن زیتون – البته نیازی نیست که این روغن را بر پوست خود بمالید تنها خوردن آن می تواند از ایجاد لکه ها، چروک و تمامی خطرات ناشی از در معرض آفتاب قرار گرفتن جلوگیری کند.

البته با توجه به نوشته های چاپ شده در مجله Carcinogenesis، استفاده از روغن زیتون خام بعد از  لوسیون مرطوب کننده پوست می تواند آسیب های رسیده به پوست را بهبود بخشد. روغن زیتون همواره به عنوان مرطوب کننده از زمان های قدیم مورد استفاده قرار گرفته بنابراین در صورت تمایل مالیدن آن به پوست چه قبل و چه بعد از آفتاب گرفتن می تواند کار معقولی باشد.

آجیل – برخی مواد غذایی با میزان مشخصی چربی برای پوست قابلیت ارتجاعی مورد نیاز را فراهم آورده، رنگ پوست را بهبود بخشیده و همچنین از خشکی پوست جلوگیری می کنند.

این خوراکی نیز می تواند آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن را تامین کند که در این میان پیکان، گردو، بادام و در گروه ماهی ها مصرف ماهی قرل آلا، ماهی خال مخالی و تن باله داراز پیشنهاد می شود.

چای سبز – این نوشیدنی که حاوی اپی گالوکتشین گالات (EGCG)-نوعی آنتی اکسیدان که می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و التهاب را از بین ببرد-می باشد. پلی فنال های موجود در چای سبز نیز می تواند از عوارض اشعه یو وی ناشی از نور آفتاب جلوگیری کند.

ماست چکیده – ماست چکیده می تواند در تمامی موارد برای بدن شما مفید باشد که در میان می توان به بهبود هضم تا دور کمری خوش فرم اشاره کرد. هم اکنون جنبه مثبت دیگر این ماده غذایی، یعنی محافظ از پوست نیز به لیست جنبه های مثبت ماست چکیده افزوده شده است.

قهوه – کافئین و پلی فنون قهوه به عنوان محافظی در برابر سرطان پوست به شمار می آید.

در این میان نوشیدن قهوه می تواند به بدن شما در راستای کاهش ریسک ملانوم-یکی از کشنده ترین عنوان سرطان-جلوگیری کند. با توجه به یافته های انجمن سلامت جهانی World Health Organization، سه تا پنج فنجان قهوه در روز می تواند از بدن در برابر بیماری های قلبی و عروقی و همچنین دیابت نوع دو محافظت می کند.

کیوی – این میوه بطور کل یکی از غنی ترین موارد به شمار می آید. کیوی و دیگر میوه های حاوی ویتامین سی در اولین جایگاه ترکیبات مفید به هنگام صحبت از عوارض آفتاب به شمار می آیند. بنابراین با مصرف چنین ترکیباتی می توانید با خطراتی که با در معرض آفتاب قرار گرفتن بروز می کنند مبارزه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.