480

مکمل های غذایی در هر لحظه تعداد بیشتری افراد را مسموم می کنند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تنها در حدود ۵ درصد این تماس های ناشی از عوارض مصرف مکمل ها نیاز به اقدامات درمانی جدی دارند که در این میان کودکان بیشترین تعداد را در راستای نتایج پزشکی تشکیل می دهند.

مکمل های غذایی در هر لحظه تعداد بیشتری افراد را مسموم می کنند

“مکمل های غذایی در برخی شرایط توسط پزشکان به افراد تجویز می شوند ولی در صورت برخی باور های غلط مصرف زیاد آنها می تواند مشکلات جدی به وجود میاورد”

دلیل آنکه مکمل ها و ویتامین ها به راحتی در دسترس قرار گرفته اند نمی تواند حاکی از بی ضرر بودن آنها باشد. با توجه به نوشته های مجله Medical Toxicology از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ میزان مکمل ها و نیاز برای بررسی آنها در مراکز کنترل تا ۴۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

با مشاهده میزان مرگ و میر های ناشی از این مکمل ها، انجمن دارو و غذای آمریکا تصمیم FDA گرفت تا مصرف اپدرا (Ephedra)-به عنوان خوراکی که باعث بروز بیماری های قلبی و سکته می شود-تا ۹ درصد کاهش دهد.

عامل های هومئوپاتی (Homepathic) به عنوان یکی از اصلی ترین موارد خطرناک در این زمینه شناخته شده اند که در حدود ۳۶ درصد را پوشش می دهند و در ادامه آنها گیاهان دارویی ۳۲ و مکمل های هورمونی شامل کمک درمانی کلاتونین و تقویت کننده های هورمون مردانه ۱۵ درصد کل این میزان را شامل می شود.

تنها در حدود ۵ درصد این تماس های ناشی از عوارض مصرف مکمل ها نیاز به اقدامات درمانی جدی دارند که در این میان کودکان بیشترین تعداد را در راستای نتایج پزشکی تشکیل می دهند. محصولات انرژی زا و گیاهان پزشکی در گروهی قرار می گیرند که بیشترین میزان را در راستای پیامد های جدی به خود اختصاص می دهند.

اگر بطوری دقیق تر بررسی های خود را پیش ببریم متوجه می شویم که مرد ها به ویژه افرادی که بالای شش سال دارند تحت تاثیر این دارو و مکمل های مصرفی قرار می گیرند.

ترکیبات و خوراکی های انرژی زا عمدتا شامل کافئین به همراه دیگر مواد غذایی مانند تائورین Taurine، گوارا Guarana، جینسنگ Ginseng، جینکو Ginkgo Biloba، کارنیتین-ال L-carnitine، خار مریم Milk Thistle و ویتامین ب می باشند که از عواقب آن می توان به ریتم های غیر طبیعی قلب، تشنج و تنفس سریع اشاره کرد.

زمانیکه این مکمل ها به همراه دارو های مصرفی خورده می شوند می توانند بسیار خطرناک تر باشند بنابراین قبل از شروع مصرف هر نوع ماده انرژی زا و مکمل ها با دکتر خود مشورت کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.