Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
کاهش وزن راهکاری ساده جهت کاهش ریسک سرطان رحم
1403

کاهش وزن راهکاری ساده جهت کاهش ریسک سرطان رحم

|
0 دیدگاه

“سرطان رحم نوع شایعی از بیماری ها بوده که با افزایش وزن، ریسک ابتلا به آن نیز در فرد بالا خواهد رفت”.

کاهش وزن راهکاری ساده جهت کاهش ریسک سرطان رحم

کاهش وزن در خانم هایی که سن بالایی دارند کمکی جهت کاهش ریسک ابتلا به سرطان اندومتریوم (Endometrium)-پوشش داخلی دیواره رحم-گزارش شده است.

به گفته لو (Juhua Luo) و به گزارش از انجمن سرطان شناسی بالینی آمریکا (ASCO): “تصور اینکه با افزایش سن کاهش وزن غیر ممکن بوده و یا اینکه افرادی که چاق هستند نیازی ندارند برای کاهش وزن خود تلاش کنند اشتباه است.

افرادی که اضافه وزن داشته هنوز فرصت زیادی برای برگرداندن بدن خود به حالت نرمال داشته و نباید اجازه دهند تا شرایط فعلی آنها را ناامید کند.” وی در ادامه افزود: “تنها کاهش جزئی وزن نیز بسیار کارساز بوده و خطر ابتلا به سرطان را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

” لو به عنوان استاد اپیدمیولوژِی و آمار زیستی در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون در دانشکده مربوط به بهداشت عمومی فعالیت می کند.سرطان اندومتریال (Endometrial) بارزترین نوع سرطان در حیطه زنان و زایمان بوده و یکی از شایع ترین انواع سرطان بین خانم های بین ۵۵ سال در آمریکا شناخته شده است.

محققان برای بررسی این مورد در حدود ۳۵۰۰۰ زن آمریکایی که دارای رینج سنی ۵۰ تا ۷۹ سال بودند را مورد مطالعه قرار دادند. دوره متوسط برای رسیدن به داده های جدید در حدود ۱۰ سال به طول انجامید.

هرچند در این مطالعات دلایل و اثرات دقیق بروز این سرطان گزارش نشده است ولی به قطع مشخص شده که کاهش وزن سرطان رحم را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد. زنان بالای ۵۰ سال که موفق به کاهش میزان ۵ درصد از کل وزن خود شده اند، ریسک ابتلا به سرطان را تا ۵۶ درصد کاهش می دهند.

این اطلاعات با افزایش وزن و همچنین بالا رفتن ریسک ابتلا به سرطان رحم در خانم ها بیشتر تایید می شود.

تا کنون در حدود هزار مطالعه مختلف در مورد افزایش ریسک ابتلا به سرطان رحم و وزن بالا در خانم ها گزارش شده، اما تا کنون رابطه بین این دو با یکدیگر مشخص نشده بود. این مطالعات مشخص کرد که کاهش وزن در آینده و سنین بالاتر خطر سرطان را تا میزان بالایی کاهش می دهد.

پس از این رژیم غذایی مناسب نیز  به عنوان یکی از راه کارهای اصلی جهت مبارزه با بیماری سرطان در کلینیک ها اجرایی خواهدبود.

[click_like post_id='172723']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.