404

مردان بیشتر از زنان بیمار می‌شوند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری: مردان به دلایل مختلف اعم از فرصت کم و مشغله زیاد و توجه کمتر به سلامت فردی بیشتر از زنان بیمار می‌شوند.

مردان بیشتر از زنان بیمار می‌شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما به نقل از روابط عمومی همایش سلامت مردان و ناباروری مردان، دکتر سید جلیل حسینی با اشاره به برگزاری این همایش افزود:

مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال‌های گذشته بیش از ۲۰۰ طرح تحقیقاتی مصوب در زمینه‌های مختلف علوم بالینی، پایه، بهداشت باروری، سلولی و مولکولی داشته است که منجر به انتشار مقاله در مجله‌های های معتبر پزشکی شده است.

وی گفت: از اهداف مرکز، تبادل اطلاعات علمی همکاران و پژوهشگران و آشنایی متخصصین و دانشمندان خارج از کشور با پیشرفت‌های علمی کشور و مراکز تحقیقاتی بوده است که در این راستا ۵ همایش بین المللی و ۲ همایش ملی در موضوعات مهم مبتلابه جامعه در زمینه سلامت با عنوان‌های بهبود کیفیت زندگی در زنان یائسه،

تنظیم خانواده، رویکرد‌های نوآورانه، بارداری ایمن و تأثیر شرایط محیطی در باروری و ناباروری را تا کنون برگزار کرده است.

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری به موضوع سلامت مردان اشاره کرد و افزود: سلامت مردان نیز موضوع مهمی است که به علل مختلف اعم از فرصت کم و مشغله زیاد مردان، توجه کمتر به سلامتی فردی و در معرض انواع عوامل مضر شغلی بودن، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی گفت: همچنین استمداد طلبی کمتر از بانوان و احساس رویین تنی مردان سبب شده است کمتر به سلامت خود توجه کنند و این در حالی است که مردان بیشتر به بیماری مبتلا می‌شوند.

رئیس همایش سلامت مردان افزود: مردان به واسطه نقش ویژه‌ای که در خانواده دارند لازم است به طور خاص به موضوع سلامت خود بپردازند و به همین لحاظ از یک دهه قبل سلامت مردان با اختصاص یک روز یا هفته در جهان به صورت نمادین مورد توجه قرار گرفته است.

حسینی ادامه داد: در جمهوری اسلامی ایران نیز در همین مدت ۱۰ ساله در نخستین هفته اسفند، هفته سلامت مردان تعیین شده که در همایش‌های مرکز به مبانی علمی و تعمیق آن پرداخته شده است.

دومین همایش سلامت مردان و ناباروری مردان ۲ تا ۴ اسفند امسال همزمان با هفته سلامت مردان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.