Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مراقبتهای ضروری بعد از جراحی ستون فقرات
2157

مراقبتهای ضروری بعد از جراحی ستون فقرات

|
0 دیدگاه

هیچ یک از روش‌های جراحی ستون فقرات عاری از درد نیستند. پس از ترخیص و مراجعت به خانه بطور تدریجی فعالیت‌های روزانه خود را افزایش دهید.

مراقبتهای ضروری بعد از جراحی ستون فقرات

افزایش مسافت پیاده‌روی روزانه می‌تواند از شدت درد کاسته و اشتها را بهبود بخشد. حداقل به مدت شش ماه بعد از جراحی ستون فقرات ، خم نشوید یا حول کمر نچرخید و از فعالیت‌های ورزشی سنگین مثل ژیمناستیک و ورزش‌های پر برخورد (فوتبال، بسکتبال و هاکی)، اسکی یا دوچرخه سواری بپرهیزید.

در مورد بازگشت به چنین فعالیت‌هایی از جراح خود مشاوره بگیرید. چنانچه طی هفته‌های ابتدایی پس از جراحی ستون فقرات احساس خستگی می‌کنید نگران نباشید. باید به این نکته توجه کنید که جراحی ستون فقرات ، جراحی بزرگی است.

لازم است از بانداژ استریل برای پوشاندن محل جراحی ستون فقرات استفاده کنید. امروزه بخیه‌ها بطور خودبخود جذب می‌شوند با این حال در این مورد از پزشک خود اطلاعات کافی را دریافت کنید.

بسیار مهم است محل جراحت را بطور متوالی هر روز بررسی کرده تا هر گونه نشانه عفونت، تورم، حساسیت، قرمزی، باز شدن زخم، گسترش آن یا خروج ترشحات چرکین مورد بررسی قرار گیرد. در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های ذکر شده لازم است سریعا جراح خود را مطلع کنید.

می‌توان ۴ الی ۵ روز پس از جراحی ستون فقرات حمام کرد، بدون اینکه نگران خیس شدن بانداژ استریل بود. در مورد استفاده از وان بدلیل اینکه نیاز به خم شدن دارد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

ممکن است طی یکی دو هفته پس از جراحی ستون فقرات بطور مناسب قادر به خوردن غذا نباشید.

خوردن غذای کم اما در تعداد وعده‌های بیشتر می‌تواند به تامین انرژی کافی کمک کند. لازم است وعده‌های غذایی از تمام گروه‌های غذایی بهره‌مند باشد. ممکن است در اثر مصرف مسکن‌ها و بدلیل کاهش فعالیت دچار یبوست شوید، خوردن مواد غذایی غنی از فیبر و حجم زیاد آب و آب‌ میوه می‌تواند به درمان یبوست کمک کند.

[click_like post_id='173221']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.