Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مراقبت‌های بعد از جراحی انحراف ستون فقرات
2080

مراقبت‌های بعد از جراحی انحراف ستون فقرات

|
0 دیدگاه

 دستورالعمل‌هایی عمومی برای مراقبت‌های بعد از جراحی انحراف ستون فقرات وجود دارد که در ادامه توضیح داده شده است .

قبل از ترخیص از بیمارستان، بیمار باید:

رژیم غذایی معمولی داشته باشد.

به صورت نرمال قادر به ادرار کردن باشد.

قادر به قدم زدن باشد و از پله بالا و پایین رود.

تب نداشته باشد.

ترشحات بسیار کمی در محل برش داشته باشد.

بعد از ترخیص از بیمارستان و در منزل:

داشتن یک تخت قابل تنظیم، صندلی حمام و صندلی توالت حائز اهمیت است. همچنین باید به موارد زیر توجه داشت:

مراقبت از محل برش جراحی. بیماران معمولا یک هفته بعد از جراحی انحراف ستون فقرات جهت دوش گرفتن، از نوار پلاستیکی برای پوشاندن محل جراحی استفاده می‌کنند.

در صورتی که محل جراحی شما دارای پانسمان است حتما روزی یک بار آن را عوض کنید.کنترل عملکرد تنفسی. عملکرد ریه‌ها ممکن است بعد از جراحی انحراف ستون فقرات کاهش یابد.

برای بهبود عملکرد تنفسی، انجام تمرینات هوازی در هر ۱ تا ۲ ساعت در طول سه هفته اول بعد از جراحی انحراف ستون فقرات می‌تواند مفید باشد. این تمرینات شامل سرفه‌های مکرر و تنفس عمیق با استفاده از اسپیرومتر ارائه شده در بیمارستان است.

کنترل سطح فعالیت. بیماران به راه رفتن تشویق می‌شوند. با این حال از خم شدن، بلند کردن اجسام و پیچش بدن برای چند ماه یا تا زمانی که جراح ممنوع کرده باید اجتناب کرد. ورزش کردن به مدت حداقل سه ماه بعد از جراحی انحراف ستون فقرات مجاز نیست.

از سر گرفتن فعالیت‌ها به صورت تدریجی توصیه می‌شود. تمریناتی مانند شنا، دوچرخه سواری، تردمیل و آهسته دویدن از جمله موارد مناسب برای شروع هستند.

کنترل مصرف داروها. مصرف داروهای غیر استروئیدی مانند آسپیرین، موترین و ایبوپروفن ممنوع است. مصرف قرص­های پیشگیری از بارداری باید قبل از جراحی انحراف ستون فقرات متوقف شود زیرا ممکن است خطر تشکیل لخته خونی را در زنان بعد از جراحی افزایش دهد.

سیگار نکشید. کشیدن سیگار باعث اختلال در بهبود استخوان و مانع از همجوشی آن می‌شود. بیماران باید متعهد به قطع سیگار از ۲ ماه قبل از جراحی انحراف ستون فقرات تا ۶ ماه بعد از جراحی باشند.

اجتناب از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حداقل به مدت ۶ هفته بعد از جراحی انحراف ستون فقرات ضروری است. بیماران می‌توانند با ماشین شخصی مسیر بیمارستان تا خانه را طی کنند؛ به شرطی که یک بالش پشت سر خود بگذارند و کمربند ایمنی را ببندند.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی‌تر در رابطه با مراقبت‌های بعد از جراحی انحراف ستون فقرات ،می‌توانید با متخصص جراحی مغز و اعصاب در تماس باشید. برای دریافت اطلاعات تماس روی لینک آن کلیک کنید.

[click_like post_id='173253']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.