Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم
2326

نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم

|
0 دیدگاه

در بزرگسال نشانه‌های سرطان چشم به صورتی بوده که در لایه‌های دیگر چشم ملانوم دیده می‌شود و تومورهای دیگر در عصب بینایی چشم، گلیوم‌های عصب اپتیک، نوروفیبروماتوزیک و اعصاب چشم، عضلات چشم و پلاکت چشم مشاهده می‌شود

نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم

یک جراح و متخصص بیماری‌های چشم با اشاره به نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم گفت: سارکوم یا سرطان‌ عضله در چشم سبب کاهش دید، وجود نقطه‌های سیاه در میدان بینایی و بروز غدداشکی در چشم افراد مبتلا می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر منصور جعفری‌نمین درباره سرطان چشم<Eye cancer> اظهار کرد: سرطان چشم در داخل خود چشم شبکیه، پرده چشم و لایه‌های چشم به وجود می‌آید.

رئیس انجمن چشم‌پزشکی استان اردبیلبا بیان اینکه تومور در پرده شبکیه چشم در کودکان ۶ ماه تا یک سال مشاهده می‌شود، افزود: علامت تومور چشم این گونه است که چشم و مردمک چشم سفید می‌شود و به عبارتی مثل چشم گربه می‌درخشد.

وی خاطرنشان کرد: در بزرگسال نشانه‌های سرطان چشم به صورتی بوده که در لایه‌های دیگر چشم ملانوم دیده می‌شود و تومورهای دیگر در عصب بینایی چشم، گلیوم‌های عصب اپتیک، نوروفیبروماتوزیک و اعصاب چشم، عضلات چشم و پلاکت چشم مشاهده می‌شود.

جعفری‌نمین با اشاره به اینکه سارکوم یا سرطان عضله در چشم بزرگسالان سبب کاهش دید و وجود نقطه‌های سیاه در میدان بینایی گاهی نیز با درد در کره چشم و آب مروارید همراه است، عنوان کرد: این مشکل باعث بروز غدداشکی در افراد مبتلا می‌شود.

وی ادامه داد: سرطان‌های چشم نیز گاهی مربوط به لبه‌های پلک، پشت و اطراف چشم نیز است که به صورت قابل توجهی در نیمه‌های داخلی چشم نیز سرایت کرده و مشاهده می‌شوند.

جعفری‌نمین اضافه کرد: سرطان‌هایی که مربوط به چشم و پوست اطراف آن شامل پلک می‌شوند بیشتر در افرادی همچون کشاورزان، کارگران و افرادی که به نوعی در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارند، دیده می‌شود.

این چشم پزشک با بیان اینکه سرطان‌چشم بسیار بدخیم نیست و گسترش پیدا نمی‌کند،

گفت: از جمله نشانه‌های ابتلا به سرطان چشم زخم در پلک‌ها و زخم‌هایی بوده که با گذشت زمان همچنان بهبود نیافته و روی آن یک لایه ایجاد شده باشد و کندن پوست آن خونریزی ایجاد می‌کند که در صورت مشاهده این علایم حتما باید با یک متخصص چشم مشورت شود و مورد بررسی قرار گیرد.

جراح و متخصص بیماری‌های چشم ادامه داد: عفونت‌های گردشی‌چشم به نام شالازیوم اگر بدخیم باشد و با عمل کردن چشم و درمان، عود مجدد داشته باشد ازجمله نشانه‌های دیگر ابتلا به سرطان چشم است.

که در این زمینه نیز باید معاینه دقیقی انجام شود چراکه گاهی بی توجهی به این مسئله و ساده گذشتن از آن می‌تواند پلک را متورم کرده یا زخم در چشم ایجاد کند و سبب شده تا لایه سفید چشم به شدت درگیر شده و بهبودی آن بسیار مشکل است.

[click_like post_id='173103']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.