Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
توقف آسیب ناشی از حمله قلبی با یک تزریق!
1639

توقف آسیب ناشی از حمله قلبی با یک تزریق!

|
0 دیدگاه

محققان ایرلندی موفق شدند با یک تزریق، رشد عضله جدید را تحریک و آسیب ناشی از حمله قلبی را متوقف کنند.

توقف آسیب ناشی از حمله قلبی با یک تزریق!

توقف آسیب ناشی از حمله قلبی با یک تزریق!به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،  این تزریق که تاثیر آن در عرض چند دقیقه مشخص می شود، می تواند آسیب ناشی از حمله قلبی را ترمیم و از خطر نارسایی قلب در آینده پیشگیری کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، هر سال شمار زیادی در جهان به حمله قلبی مبتلا می شوند؛ حمله قلبی معمولا زمانی رخ می دهد که جریان خون به قلب توسط یک لخته کاهش می یابد و نبود خون غنی از اکسیژن به مرگ بافت قلبی منجر می شود.

این تزریق حاوی پروتیینی به نام فاکتور رشد مشابه انسولین (IGF-1) بوده که مشخص شده است آسیب پس از حمله قلبی را متوقف می سازد و رشد عضله سالم و جدید قلب را تحریک می کند.

محققان دانشگاه کالج کورک این تزریق را روی ۴۷ نفر که از حمله قلبی جان سالم به در برده بودند، آزمایش کردند و متوجه شدند افرادی که این تزریق را دریافت کرده بودند، در قیاس با افرادی که دارونما دریافت کرده بودند، بافت اسکار کمتری داشتند؛ بافت اسکار مورد نظر در مناطقی از قلب که عضله قلب مرده است، ایجاد می شود.

نتایج این آزمایش ها نشان دادند که تاثیر این تزریق بعد از نیم ساعت مشهود می شود. این تزریق یک مرحله ای باید در عرض ۱۲ ساعت از بروز حمله قلبی صورت بگیرد و این زمانی است که قلب بی رمق شده و قادر به پمپاژ مناسب خون در سراسر بدن نیست.

[click_like post_id='173393']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.