Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مرگ نیم‌میلیون کودک در جهان بر اثر بیماری اسهال
558

مرگ نیم‌میلیون کودک در جهان بر اثر بیماری اسهال

|
0 دیدگاه

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۰۰ هزار کودک زیر پنج سال بر اثر بیماری‌های مرتبط با اسهال جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ نیم‌میلیون کودک در جهان بر اثر بیماری اسهال

مطالعه “لانست” نشان می‌دهد به رغم کاهش چشمگیر در نرخ مرگ و میر کودکان بر اثر بیماری‌های مرتبط با اسهال طی دهه گذشته، ۵۰۰ هزار کودک زیر پنج سال در سال ۲۰۱۵ میلادی همچنان بر اثر این بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است که به دنبال اقدامات منسجم برای بهبود وضعیت بهداشت و دسترسی به آب سالم در سراسر جهان آمار مرگ و میر بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ حدود ۳۴ درصد کاهش یافته است.

با این وجود در ۲۰۱۵ میلادی ۴۹۹ هزار کودک زیر پنج سال و ۱.۳ میلیون نفر از تمامی سنین در نتیجه ابتلا به بیماری اسهال فوت کرده‌اند. این بیماری چهارمین علت اصلی مرگ و میر در بین کودکان است.

به گفته کارشناسان به رغم کاهش امیدوارکننده در نرخ مرگ و میرها نمی توان تاثیرات فاجعه‌بار این بیماری را نادیده گرفت و باید اقدامات فوری برای کمک به کشورهایی با درآمد پایین در نظر گرفت تا از طریق افزایش دسترسی به خدمات درمانی و مصرف داروهای او آر اس با این مشکل مقابله کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، درحالیکه مرگ و میر ناشی از بیماری اسهال در کشورهایی با درآمد بالا نادر است، طی دهه گذشته تعداد موارد گزارش شده ابتلا به این بیماری ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است.

[click_like post_id='173391']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.