1880

التهاب رنگدانه ای چشم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

چه عاملی باعث التهاب رنگدانه ای چشم می شود؟  تصور بر این است که التهاب رنگدانه ای چشم به دلیل وجود نقص در ژن های خاص در بدن ایجاد می شود.

 التهاب رنگدانه ای چشم

این نقص ها باعث می شوند که سلول های شبکیه بد کار کنند و تخریب آنها شروع شود.

التهاب رنگدانه ای چشم اغلب ارثی است (در خانواده ها دیده می شود). اگر شما یا همسرتان به التهاب رنگدانه ای چشم مبتلا هستید، احتمال انتقال این بیماری به فرزندتان ۵۰% است. در صورتی که قصد بچه دار شدن دارید، از چشم پزشک تان درخواست مشاوره ژنتیکی کنید.

آیا درمانی برای التهاب رنگدانه ای چشم وجود دارد؟

تحقیقات نشان داده اند که ویتامین A می تواند پیشرفت التهاب رنگدانه ای چشم را کند کند. چشم پزشک تان به شما در مورد خطرات و منافع ویتامین A و اینکه مصرف چه مقدار از آن ایمن است، توصیه هایی خواهد کرد.

در حال حاضر تحقیقاتی در جریان است که دلیل ارثی بودن انواع التهاب رنگدانه ای چشم را کشف کند. وقتی نقص ارثی کشف شود، ممکن است درمانی ابداع شود تا از پیشرفت التهاب رنگدانه ای چشم جلوگیری کند.

کمک ها و خدمات ویژه کم بینایی می تواند به افراد با دید ضعیف کمک کند که بیشتر فعالیت های زندگی روزمره شان را انجام دهند. در این مورد از چشم پزشک تان سوال کنید. یا اینکه با سازمان های زیر برای کسب اطلاعات و منابع بیشتری که در نزدیکی تان هستند، تماس بگیرید:

۸۲۴۰۱۶۵۷

التهاب رنگدانه ای چشم گروهی از اختلالات ژنتیک را در بر می گیرد که بر واکنش شبکیه به نور اثر می گذارند.

شبکیه لایه ای از سلول های حساس به نور است که در پشت چشم شما قرار دارند و نور را به تکانش عصبی تبدیل می کنند. این تکانش ها از طریق عصب بینایی به مغز فرستاده می شوند و در مغز به صورت تصویر تفسیر می شوند.

نشانه های التهاب رنگدانه ای چشم چیست؟

التهاب رنگدانه ای چشم باعث از دست رفتن تدریجی بینایی می شود. نشانه های آن با کاهش دید در شب و در ادامه از دست دادن دید جانبی شروع می شود. ممکن است برخی افراد در تشخیص رنگ ها مشکل داشته باشند. نرخ تغییر در افراد متفاوت بسته به اختلال ژنتیکی متفاوت است.

وقتی که دید در شب کاهش می یابد، توانایی تطابق با تاریکی نیز کندتر و کندتر می شود. ممکن است با شرایط زیر مواجه شوید:

در تاریکی به اشیا برخورد کنید، رانندگی در هوای گرگ و میش یا در شب برایتان سخت شود
در فضاهای دارای نور مصنوعی کم مثل سالن سینما دید ضعیفی داشته باشید
در حالیکه ممکن است بینایی شما در طول روز کاملا طبیعی باشد اما عدم توانایی دیدن در شرایط تاریکی به عنوان “شب کوری” در نظر گرفته می شود.

از دست رفتن دید جانبی باعث می شود که حرکت کردن دشوارتر شود و مشکلاتی از قبیل عدم توانایی دیدن اشیا در زیر یا در اطراف شما را ایجاد کند. وقتی که نواحی بیرونی دید به آرامی ناپدید می شوند، شرایطی پدید می آید به عنوان “دید تونلی”. افراد زیادی با وجود این شرایط، برای مدتها دید مناسبی دارند.

در برخی موارد ممکن است ابتدا دید مرکزی تحت تاثیر قرار بگیرد و دیدن جزییات در کارهایی مثل خواندن یا سوزن کردن نخ را با مشکل مواجه کند. به این حالت دیستروفی ماکولار می گویند چون ناحیه مرکزی شبکیه که ماکولا نامیده می شود، آسیب می بیند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.