5115

ویتامینی برای سلامت پوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هنگامی که پوست سالم مطرح می شود، یکی از مهم ترین گروه از مواد مغذی ویتامین های B هستند.

ویتامینی برای سلامت پوست

این یک خانواده هشت ویتامینه است که با هم برای ترویج سوخت و ساز ،که یک جزء ضروری در حفظ سلامت کلی مناسب می باشد، کار می کنند.

 وقتی اکثر مردم از مراقبت از پوست فکر می کنم، گرایش آنها بر روی سطح متوقف می شود. اما دانشمندان آمده اند که درک کنند  چه وقت آن به روی پوست می آید، سلامت خوب از داخل شروع می شود. این جایی است که مواد مغذی ضروری، مانند ویتامین ها و مواد معدنی، مطرح می شوند.

این مواد مهم به عملکرد درست بدن کمک می کنند ، که به نوبه خود سلامت مناسب همه سیستم های بزرگ، از جمله ارگان هایی مانند پوست را ترویج می دهند. بنابراین در حال حاضر ما باید یک ارتباط مستقیم بین تغذیه و سلامتیپوست داریم.

و هنگامی که پوست سالم مطرح می شود، یکی از مهم ترین گروه از مواد مغذی ویتامین های B هستند. این یک خانواده هشت ویتامینه است که با هم برای ترویج سوخت و ساز ،که یک جزء ضروری در حفظ سلامت کلی مناسب می باشد، کار می کنند.

ویتامین های مختلف B هر کدام یک تابع خاص هستند و هر یک روی وضعیت پوست شما تاثیر می گذارد.

دقیقا ویتامین B چه کمک به پوست شما می کند؟

۸  کلید ویتامین های B شامل B1، B2 ، B3 ، B5، B6 ، B7 ، B9 و B12 می شوند. آنها در انواع مواد غذایی یافت می شود و باید به طور منظم به صورت تازه ذخیره شوند ، همانند بسیاری از ویتامین ها، آنها در آب محلول هستند، بدان معنی است که آنها به جای اینکه ذخیره شوند به سرعت از بدن خارج می شوند.

این بدان معناست که ما نیاز داریم، ویتامین های گروه  B را در رژیم غذاییمان به طور منظم به منظور حفظ مقدار لازم قرار دهیم. ویتامین B  می تواند در ماهی مانند ماهی های آزاد و ماهی تن، در گوشت بره، گوشت گاو، مرغ، تخم مرغ و مواد غذایی لبنی و در بسیاری از انواع سبزیجات، میوه ها و حبوبات یافت شود.

مجموعه ویتامین های B همه چیز را برای جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد، ترویج رشد سلول سالم برای کاهش التهاب و حفظ سطح مناسبی از هیدراتاسیون انجام می دهند.

به همین دلیل، آنها اثرات مفیدی بر روی پوست دارند که به تسکین علائم بیماری های مختلف پوست و مبارزه با علائم پیری مانند شکل گیری خطوط و چین و چروک و از دست دادن آهنگ کلی پوست کمک می کنند.

آیا می تواند تمام بیماری های پوستی را درمان کند؟

در حالی که به وضوح مصرف مقدار مناسب از مواد مغذی ضروری مانند ویتامین Bمهم می باشد،

این ویتامین همچنین می توانید به پوست از طریق کاربردهای موضعی یاری رسان باشد. بسیاری از محصولات مراقبت از پوست پر طرفدار در بازار امروز حاوی ویتامین B برای کمک به مبارزه با طیف وسیعی از بیماری ها از جمله آکنه، اگزما، روزاسه، هیپرپیگمانتاسیون ، سبروئیک و درماتیت  می باشند.

به خصوص، ویتامین B3، و یا نیاسین، یکی از پر طرفدار ترین مواد مراقبت از پوست می باشند، به طوری که به طور مستقیم به کاهش علائم و نشانه های آکنه و همچنین روزاسه، درماتیت و آسیب های نور خورشید ارتباط دارد.

اشکال دیگر ویتامین B می تواند به کاهش تشکیل روغن، علامت عمده آکنه، کمک کند؛ تشکیل سلول ها به منظور به کاهش پیشرفت اگزما را کنترل کند؛ و به روشن کردن پوست اقدام کند، به کاهش ظاهر هیپرپیگمانتاسیون کمک کند، و همچنین روزاسه و هر تاولی که باعث بیماری های پوستی شود را از بین ببرد.

هم زمان، توانایی ویتامین های B به طور طبیعی به تعادل سطح آب کمک می کند تا ظاهر کلی پوست بهبود یابد،

از آن در برابر خشکی و ترک خوردگی جلوگیری می کند و همچنین چین و چروک و خطوط ریز تبدیل شده را کاهش می دهد. و این اثر مرطوب کنندگی و تسکین دهنده نیز می تواند به کاهش اثرات زیانبار خورشیدی، که ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه UV قوی خورشید است، کمک کند.

چگونه آن با درمان های معمول مقایسه می شود؟

در حالی که تعدادی از درمان های معمول از جمله داروهای خوراکی و موضعی، لیزر درمانی و نور درمانی برای بیماری روزاسه و اگزما توصیه می شود، بسیاری از مردم ترجیح می دهند که جایگزین های طبیعی را انتخاب کنند. بدن خود را با مواد مغذی ضروری مانند ویتامین B تامین کنید،

که یکی از بهترین راه ها برای کمک شفای بدنتان از درون به بیرون است  بدون آن که آن را در معرض مواد شیمیایی مصنوعی و عوارض جانبی احتمالا پر خطر آن قرار دهید.

در حالی که تحقیق در مورد مزایای خاص ویتامین ها برای مراقبت از پوست در حال انجام است، شکی نیست که این مواد مغذی مهم می تواند اثر مهمی بر سلامت پوست تان داشته باشند، به طوری که آنها باید همیشه در انبار حاوی مواد مراقبت پوست تان باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.