5069

مضرات خوردن ماست و ماهی با یکدیگر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مصرف همزمان ماهی با ماست به دليل اينکه اسيد لاکتيک موجود در ماست  بر روی عصب پاراسمپاتيک اثر گذاشته و حالت لختی را در بدن به وجود مي آورد به همین علت در مصرف غذاها تناسب با هم بايد حفظ گردند.

مضرات خوردن ماست و ماهی با یکدیگر

و برخی از افراد نيز حساسيت  خاص غذايي  را دارند و امکان بروز بثورات پوستی در هنگام مصرف ماست با ماهي در آن ها وجود داشته ، ماهی های پرورشی و ديگر انواع ماهي ها دارای پروتئين کافی و ارزش غذايي بالا داشته و همگی دارای مقادير کافي از يد و کلسيم میباشند

بعضی از افراد با خوردن ماست یا دوغ همراه غذاهای حاوی ماهی موافق نبوده و معتقدند که سبب نفخ و ناراحتی گوارش میگردند که این مساله ارتباط زیادی با وضعیت گوارش شخص داشته و بعضی ها چنانچه ماهی را با دوغ یا ماست میل کرده  دچار نفخ، اختلالات گوارشی و حتی گاه اسهال نیز میشوند.

و  برخی افراد دیگر در اثر خوردن این مواد غذایی با هم سردی دچار سردی میشوند ولی بعضی دیگر در اثر خوردن ماهی با ماست یا دوغ دچار هیچ نوع عارضه ای نمی گردند و بنابراین هر فردی باید با توجه به وضعیت دستگاه های بدن خود و به خصوص دستگاه گوارش خود نوع تغذیه اش را مشخص کنند.

تعدادی از از افراد نیز حساسیت‌ خاص غذایی داشته و امکان دارد که با خوردن این دو با هم بثورات پوستی بزنند و اینکه قدیمی‌ها برحسب تجربه می‌گفتند لک می‌زنی و این دو را با هم نخورید که  مطلب ثابت‌شده‌ای در طب وجود ندارد و عوارض پوستی چون با خوردن ماست وماهی مرض جلدی به وجود می اورد وخیلی خطرناک است.

و بعد از خوردن ماست همرا با ماهی خارش بر روی جلد احساس میشود و کم کم سوزش در ناخن ها وزیر جلد احساس شده و سپس داخل رگهای خوی قسم اب سرد یا تیزابی در قسمتهای مختلف بدن محسوس میشود والبته واین دایمی نیست و حالت تناوبی داشته وحتی  در بخش های مختلف جلد لکهای سفید ایجاد کند که درمان برایش کشف نشده.

.و همچنین ممکن است که برخی از قسمتهای جلد در قسمتهای پا تا یک زمانی سیا رنگ میشود، اما بعدا به حالتی عادی بر میگردد. حساسیت جلدی دیگری نیز ممکن است  در قسمتهای بدن بوجود آید و در برخی از موارد آلرژی در افراد انقدر زیاد میشود که گاهی به مرگ افراد می انجامد

در کل ماهی و ماست هر دو دارای طبع سرد هستند و ممکن بوده که برای افرادی که نسبت به سردی حساس میباشند مشکلاتی که بهش سردی یا ثقل میگن به وجود بیاورد مثل: سنگینی معده، دل درد، خواب آلودگی، افزایش ادرار، افزایش ترشحات دهان هنگام خواب و …

برای رفع این عارضه ها استفاده از یه چیز گرم مانند چای نبات و یا چند عدد خرما ضروری است و البته لازم به ذکر است که بسیاری از افراد ماهی و ماست رو باهم مصرف میکنند و برایشان مشکلی ایجاد نمیکند چون حساسیت ندارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.