878

آیا زندگی در لحظه، کافی است؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مشکلات زندگی غیر قابل اندازه‌گیری است و اغلب ما را آشفته می‌سازد. در مدتی که سعی می‌کنیم  مشکلات بی‌شماری را حل کنیم، فاکتور‌های زیادی را مثل همدلی دوستان، در نظر می‌گیریم.

آیا زندگی در لحظه، کافی است؟

مقاله‌ی «زندگی در لحظه کافیست» نوشته‌ی Allison Carmen, شرحی از مشکلات و موانع زندگی و تسلیم شدن در برابر آنهاست. در این مطلب، آلیسون نحوه‌ی کنار آمدن با مشکلات زندگی را بیان می‌کند.

ما اغلب روی چیز‌هایی که نداریم تمرکز می‌کنیم و از زندگی در لحظه غافل می‌شویم.

زندگی به سرعت در جریان است و هیچ لحظه‌ای دوباره تکرار نمی‌شود. درواقع بیش‌تر مشکلات ما، ناشی از استرس و فشاری است که از فکر کردن به موانع آینده و مشکلات گذشته به‌وجود می‌آید. ما نگران چیزهایی هستیم که شاید در آینده اتفاق بیفتد یا به چیزهایی را می‌خواهیم، دست پیدا نکنیم.

ما هیچ‌گاه از زمان حال و دستاورد‌هایش لذت نمی‌بریم و به دنبال موفقیت‌های بیش‌تر در آینده هستیم که این پروسه پایان ندارد. ما باید این پروسه‌ی خسته‌کننده را تمام کنیم تا بتوانیم شاد زندگی کنیم.

لذت بردن از زمان حال به تمرین زیادی نیاز دارد. در واقع زمانی این اتفاق می‌افتد که برنامه‌های زندگی بر‌اساس زمان حال نوشته شده و انجام شود. زندگی در لحظه، احساس امنیت و رضایت در فرد ایجاد می‌کند، به بیان ساده، فرد از اشتباهات گذشته‌ی خود درس گرفته و امیدوارانه منتظر آینده است.

با وجود این‌که کسی از آینده خبر ندارد، چرا از آن می‌هراسیم؟

ترس از آینده به دلیل ترس از شکست است. متاسفانه، جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، ارزشی برای شکست‌ها قائل نمی‌شود که باعث فراهم‌شدن بستر برای مشکلات و موانع بیش‌تر است. آیا می‌شود در این جامعه پیشرفت کرد؟‌ چه کسی بدون خاموش کردن منبع آتش، می‌تواند جلوی آتش‌سوزی را بگیرد؟

در واقع، با زندگی در لحظه، از چیزهایی که داریم، قدر‌دانی می‌کنیم و با نگاه مثبت به آینده و درس گرفتن از اشتباهات گذشته، می‌توانیم در هر جامعه‌ای پیشرفت کرده و به اهدافمان دست یابیم.

دالایی لاما می‌گوید: «هدف زندگی، شاد بودن است.» در واقع وقتی ما برای رسیدن به هدفی تلاش می‌کنیم، نتیجه‌ی آن تلاش و هدف، باید شادی باشد. اگر انسان‌ها هدف اصلی زندگی شان رسیدن به شادی قرار دهند، زندگی با شادی احاطه می‌شود. زندگی، هدیه‌ای است که به ما این امکان را می‌دهد تا آینده‌ای را که دوست داریم، بسازیم.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.