75

درمان ویار بارداری

|
0 دیدگاه
ویار بارداری
اجاره آپارتمان مبله ارزان

درمان ویار بارداری

درست است که ویار بارداری میتواند لذت و حس ناب بارداری را تحت الشعاع قرار دهد اما برخی استراتژیهای ساده میتواند این بیماری را تا حدود زیادی مهار کرده و حس و حالت تهوعتان را کاهش دهد.

 

ویار بارداری

درمان ویار بارداری

قبل از خوردن غذا آب بخورید

معده پر میتواند باعث تهوع شود بنابراین سعی کنید دست‌کم ۳۰ دقیقه پیش از خوردن غذا، مایعات بنوشید و میزان مصرف مایعات همراه غذا را اکاهش دهید تا فضای کافی برای غذا داشته باشید. یادتان باشد در باقی روز به اندازه کافی مایعات بنوشید زیرا هیدارته ماندن بدن در طول بارداری اهمیت زیادی دارد.

هر بار مقدار کمی غذا بخورید

معده خالی میتواند حالت تهوع را بدتر کند. خوردن وعده‌های کوچک اما مداوم میتواند از خالی ماندن معده پیشگیری کرده و قند خون را پایدار نگهدارد. به این ترتیب شما هم کمتر احساس خستگی می‌کنید. بنابریان روی میان وعده‌های کوچک تمرکز کنید.

وعده غذایی سرد برای ویار بارداری سخت

پخت و پز و بوی ناشی از آن میتواند در شما حالت تهوع ایجاد کند بنابراین ممکن است ترجیح دهید این مدت را با غذاهای سرد سر کنید تا ویار بارداری دست از سرتان بردارد.

پروتئین و ویتامین B6 بخورید

غذاهای حاوی پروتئین بالا که غنی از ویتامین B6 است بخورید. مانند آجیل. از خوردن خوراکیهای تند، اسیدی، چرب و سرخ شده صرف نظر کنید زیرا باعث افزایش حالت تهوعتان میشود.

زنجبیل داوی درد ویار بارداری

مصرف متعادل زنجبیل میتواند معده شما را تسکین دهد. با زنجبیل پوست گرفته شده و رنده شده در یک لیوان آب جوش چای زنجبیل تهیه کنید یا از شربت زنجبیل یا شیرینی آن استفاده کنید. کپسولهای زنجبیل هم در دسترس است اما بهتر است پیش از استفاده با پزشکتان در مورد آن مشورت کنید.

درمان ویار بارداری خوردن صبحانه در تختخواب

بلند شدن از رختخواب با معده خالی میتواند معده شما را تحریک کرده و ویار صبحگاهی را تشدید کند. از همسرتان بخواهید  درحالی که در رختخواب هستید یک اسنک کوچک مانند تست یا کراکر برایتان بیاورد و آن را به آهستگی بخورید و کم کم از رختخواب بلند شوید.

ساعت ویار بارداری را به خاطر بسپارید

زمانی را که ویار بارداری به اوج خود میرسد پیدا کند، همچنین زمانی را که این حالت در شما تسکین می‌یابد. به این ترتیب میتوانید زمان مناسب غذا خوردن را پیدا کنید.

تاثیر زمان خوردن ویتامین در کاهش ویار بارداری

ویتامین‌ها و مکمل‌هایتان را همراه با غذا میل کنید. به این ترتیب حالت تهوع شما پیش از آنکه به خواب بروید کمتر می‌شود.

استراحت کنید

استرس و خستگی می‌تواند ویار بارداری را تشدید کند. به همین دلیل باید استراحت کنید و زمانی را برای رفع خستگی در نظر بگیرید.

درمان جایگزین در ویار بارداری

طب سوزنی، رفلکسولوژی و عطردرمانی میتوانند تا حدود زیادی مشکل شما را با ویار بارداری برطرف کنند. یک درمانگر متخصص در مشکلات زنان باردار بیابید و با مشورت با پزشک متخصص خودتان، این درمان را امتحان کنید.

با دوستتان صحبت کنید

ویار بارداری به ویژه تهوع شدید بارداری میتواند تمام حس لذت شما از بارداری را تحت الشعاع قرار دهد. به همین دلیل گاهی صحبت کردن در مورد آن با یکی از دوستان نزدیک یا افراد خانواده و همدردی آنها میتواند تاثیر زیادی بر روحیه شما و در نتیجه انرژی مقابله با آن بگذارد.

بو کردن لیمو برای ویار بارداری

بوی لیمو میتواند حالت تهوع را تا حدود زیادی کم کند. میتوانید چند برش لیمو را در یک لیوان تمیز از آب بریزید و هم از بوی آن التیام پیدا کنید و هم آن را بنوشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

salam_adminn
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.