116

هفته شانزدهم بارداری، سونوگرافی یادتان نرود

|
0 دیدگاه
سونوگرافی
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هفته شانزدهم بارداری، سونوگرافی یادتان نرود

در طول هفته شانزدهم بارداری جنین حدود ۱۱۴ میلیمتر طول دارد که طی چند هفته آینده طول آن دوبرابر خواهد شد. درست است که جنین هر ماه رشد دارد اما در این هفته‌ها رشد آن سرعت بیشتری پیدا میکند. در هر لحظه جنین در هفته شانزدهم بارداری ماهیچه میسازد و از آن کار میکشد. جنین در حالی که با عضلات دست و پایش تمرین میکند ممکن است باعث اذیت مادر باردار شود، اما او قصد آزار ندارد.در هفته شانزدهم بارداری به هیچ عنوان نباید به پشت خوابید و بهتر است از یک بالش برای حمایت از بدن استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود مادر در وضعیت راحتی قرار دارد.

سونوگرافی هفته شانزدهم بارداری چیست؟

سونوگرافی

سونوگرافی هفته شانزدهم

براساس اظهارات پزشکان با کمک سونوگرافی تصویر عضلات، تاندونها و اندام‌های داخلی و اندازه‌گیری ساختارهای بدن و همچنین تشخیص ضایعات مختلف را بررسی میکنند. این ابزار برای دیدن جنین در موارد عادی و اورژانسی و شنیدن ضربان قلب او به کار میرود. سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری میتواند سلامت جنین و مادر را تضمین کند.

امواج اولتراسونیک  میتواند اندازه و بزرگی جنین را در هفته شانزدهم بارداری نشان دهد. همانطور که گفته شد به طور متوسط جنین ۱۱۴ میلیمتر طول داشته و ۸۵ گرم وزن دارد. قلب سالم جنین نیز باید به طور میانگین ۲۳ لیتر خون را پمپاژ کند.

بسته به رشد و اندازه جنین و تصویر قلب و … تا هفته شانزدهم بارداری سقط جنین قابل تشخیص است. ارائه داده‌های آزمایش اولتراسوند که حاوی اندازه‌گیری جنین بوده میتواند متخصص را برای انجام کارهای اورژانسی آماده کند.

بررسی آناتومی جنین در هفته شانزدهم بارداری

محققان سونوگرافی هفته شانزدهم بارداری را بررسی شکل گیری ارگانهای اصلی جنین لازم میدانند. در اواسط سه ماهه دوم بارداری حرکات جنین در رحم کاملا احساس میشود. در این مرحله بدن مادر به طور مداوم با گسترش جنین رشد میکند. سونوگرافی آناتومی اولیه جنین را در طول سه ماهه دوم مشخص میکند تا از این طریق بتوان به نقایصی که ممکن است جنین به آن مبتلا باشد، پی برد.

سونوگرافی هفته شانزده و بررسی اختلال قلبی

این ابزار کاملا تشخیصی است. بررسی ضربان قلب جنین نیز از دیگر کارهایی است که میتوان با این ابزار تشخیصی از آن اطلاع یافت.  باید توجه داشت که در هفته شانزدهم بارداری بررسی جنین در رحم از طریق استفاده از امواج اولتراسونیک عمدتا نیازهای تشخیصی را تامین میکند. سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری کمک میکند تا اگر نقص قلبی در جنین وجود داشت، آن را خیلی زود تشخیص داد. اختلال قلبی یکی از شایعترین نگرانیهاست که با انجام سونوگرافی میتوان از آن مطمئن شد. در صورتی که جنین دچار اختلال قلبی باشد باید هرچه سریعتر درمان مخصوص آغاز شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.