86

تب نوزاد

|
0 دیدگاه
چرا نوزاد تب می کند
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دلیل تب نوزاد چیست؟

وقتی  نوزاد تب می کند بیشتر مادران به این فکر می کنند که علت تب چیست، نگران می شوند و به تکاپو می افتند تا تب نوزاد  را پایین بیاورند. به هر حال تب نوزاد مشکل رایجی است که بهتر است مادران در مورد این مشکل اطلاعات بیشتری داشته باشند و بدانند که برای پایین آوردن تب نوزاد یا تشخیص بیماری او، چه کارهایی باید انجام دهند.

چرا نوزاد تب می کند؟

بطور معمول تب علامتی ناشی از واکنش بدن نوزاد به عفونت است. سیستم دفاعی بدن کودک شامل گلبول های سفید خون است که به باکتری ها حمله کرده و آنها را از بین می برند.

یکی دیگر از دلایل دیگر تب نوزاد گرمازدگی است. گرما زدگی عارضه ای خطرناک است که ممکن است بر اثر بازی کردن کودک در آفتاب یا ماندن در اتومبیلی که شیشه هایش بالاست در یک روز گرم اتفاق افتد. اگر بدن کودک بر اثر ماندن زیر آفتاب یا در فضای سربسته و گرم تب دار باشد و درجه حرارتش با در آوردن لباس ها و ماندن در محیط خنک پایین نیاید باید بلافاصله به پزشک مراجعه کرد.

چند نکته درباره تب نوزاد

علائم تب نوزاد

تب نوزاد چه علائمی دارد؟

گاهی اوقات مادران در تشخیص تب نوزاد دچار تردید می شوند. یک راه سریع برای تشخیص تب این است که پیشانی کودک را ببوسیم یا لمس کنیم. اگر احساس می کنید که پیشانی کودک داغ است، احتمالاً تب وجود  دارد. مطالعات نشان داده اند که این روش ساده در خیلی از موارد دقیق است. استفاده از دماسنج (ترمومتر) می تواند شما را مطمئن کند.

متخصصان کودک بر این باورند که درجه حرارت طبیعی کودک سالم بین ۳۶ تا ۳۸ درجه سانتیگراد است. اگر درجه حرارت مقعدی کودک بالای ۳۸ درجه سانتیگراد باشد تب دارد. در صورتیکه کودک زیر ۳ ماه باشد باید به سرعت او را به پزشک برسانید تا اقدامات کافی جهت درمان تب نوزاد صورت گیرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.