143

گیاه زعفران

|
0 دیدگاه
خرید زعفران
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خواص زعفران

زعفران گیاهی کوچک و چند ساله به ارتفاع ده تا سی سانتی متر است، گلها دارای شش گلبرگ بنفش رنگ هستند که ممکن است در بعضی ارقام به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. مورد استفاده این گیاه انتهای خامه و یا کلاله سه شاخه است که به نام زعفران مشهور است. زعفران دارای مواد آنتی اکسیدان ضد سرطان و تاثیرات ضد افسردگی و خواص بسیار مفیدی برای سلامتی است همچنین به خاطر طعم دلپذیر، بو و رنگ زرد خاصی کهدارد دارای کاربرد های فراوانی در صنایع شیرینی سازی، دارو سازی و صنایع شیمیایی است. ایران با یکصد هزار هکتار سطح زیر کشت بزرگترین تولید کننده زعفران در کل دنیا است، از این یکصد هزار هکتار هدود هشتاد هزار تا هشتاد و پنجاه هزار هکتار در دو استان خراسان رضوی و جنوبی است. در خصوص زعفران ارگانیک مقدار سطح زیر کشت ما بسیار محدود است در حالی که با توجه به افزایش سطح زیر کشت و افزایش تولید زعفران، بازار زعفران همگام و همزمان با افزایش تولید توسعه پیدا نکرده است.

زعفران ارگانیک

یکی از راه های برون رفت از این مشکل در واقع تولید زعفران ارگانی است چراکه زعفران ارگانیک مشتریان خاص خودش را دارد و تا ده ها برابر تولید بازار مصرف دارد. یکی از اهداف پرورش گیاه زعفران این است که کارگران را آموزش دهند تا با کشت زعفران ارگانیک آشنا شوند. یکی از مشکلات زعفران این است که بار میکروبی زعفران بالا است و باقی ماننده سموم در زعفران بالا است و تولید زعفران ارگانیک ایم مشکل را حل میکند. نحوه برداشت و پاک کردن بهداشتی گل بسیار مهم است. کاشت، داشت و برداشت گیاه زعفران فرصت های فراوان شغلی بوجود می آورد، هزینه حمل و نقل آن زیاد نیست و توان ارز آوری دارد. خواص زعفران در زمینه درمانی و بحث مواد غذایی آن در دنیا نقش بسیار مهمی دارد و ایران به عنوان بزرگترین و اولین تولید کننده زعفران در دنیا است ولی متاسفانه اسپانیا با یک درصد تولید به عنوان اولین تولید کننده است.

گیاه زعفران

زعفران

گیاه زعفران

اصلی ترین بخش گیاه زعفران که در واقع به عنوان محصول اصلی تلقی میشود گل زعفران هست، خود گل زعفران شامل چهار بخش بوده : گلبرگ که صورت بنفش رنگ بوده خود گلبرگ ماده ای به نام آنتوسیانین هست که به عنوان یک آنتی اکسیدان فوق العاده میتواند مورد استفاده قرار گیرد، بخش دیگر زعفران پرچم زعفران است که قسمت زرد رنگ گیاه زعفران است و دانه های گرده روی پرچم قرار دارد و آن قسمت اصلی که به عنوان زعفران تجاری مورد استفاده قرار میگیرد کلاله زعفران است، همان قسمت قرمز رنگ و دارای ترکیباتی است که دارای اثرات غذایی و دارویی فوق العاده ای دارد. بخش دیگر دم گل است که بخشی از جام گل را تشکیل میدهد. به کلیه عملیات پس از برداشت فراوری میگویند، هدف از فراوری ارائه محصول بازار پسند و با کیفیت مناسب به مصرف کنندگان است. فراوری زعفران به طور کلی شامل حمل و جابجایی گلها، جداسازی کلاله، خشک کردن و دسته کردن و بسته بندی است.

زعفران

یکی از مشکلات زعفران ایران بحث آلودگی میکروبی آن است، علت آلودگی میکروبی زعفران علاوه بر این که به مزرعه بر میگردد به مراحل فراوری زعفران هم بر میگردد. مراحل فراوری زعفران شامل نگهداری گل، جداسازی کلاله زعفران از قسمت های دیگر و در نهایت خشک کردن کلاله هستش و در صورتی که مسائل فنی و بهداشتی رعایت نشود در هر کدام از این مراحل میتواند آلودگی های قابل توجهی به زعفران وارد شود و محصول نهایی دارای آلودگی بالا تر از اشتاندارد باشد و د بحث صادرات مشکل ایجاد میشود در نتیجه خرید زعفران را از جای مطمئن انجام دهید. جابه جایی گل های زعفران باید به صورتی باشد که از صدمه مکانیکی و آلودگی های محیطی مصون باشد. در نگهداری گل باید محیط را بین یک تا چهار درجه سانتی گراد نگه داشته شود. در خرید زعفران بسته هایی را انتخاب کنید که دارای نشان سلامت و تاریخ تولید و انقضا باشد.

 

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.