77

حریره بادام

|
0 دیدگاه
بادام
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حریره بادام برای کودک چه مزایایی دارد؟

یکی از غذاهایی که مصرف آن برای کودکان ۶ تا ۷ ماهه توصیه می شود، حریره بادام است. حریره بادام از شیر، آرد برنج و بادام تهیه می شود. در آرد برنج درشت مغذی ها و ریز مغذی هایی مانند پروتئین، هیدرات کربن، ویتامین های گروه ب، آهن و کلسیم پیدا می شود. شیر هم شامل مواد غذایی با ارزشی از جمله پروتئین، چربی، کلسیم و ویتامین د را در خودش جای داده است.

از چه سنی نوزاد می تواند حریره بادام بخورد؟

مواد غذایی اصلی موجود در حریره بادام یعنی آرد برنج و شیر کامل از حدود ۶ ماهگی به بعد برای کودک قابل استفاده هستند و کودک می تواند از مزایای مصرف حریره بادام و خواص آن بهره مند شود. توصیه می شود که زودتر از این سن، مصرف این غذای کمکی را برای کودک شروع نکنید.

مزایای حریره بادام

حریره بادام

چه زمانی بادام را به حریره بادام اضافه کنیم؟

توصیه بعضی از متخصصان تغذیه این است که در اوایل ۶ ماهگی حریره بادام بیشتر شامل آرد برنج و شیر کامل باشد و در اواخر ۶ ماهگی مادران پودر بادام را هم به این حریره اضافه کنند تا غذای کامل و خوشمزه ای در اختیار کودک قرار گیرد.

اگر کودک حریره بادام نخورد چه کار کنیم؟

حریره بادام می تواند جایگزین یک وعده غذای کودک شود و دیگر نیازی نیست که شیر هم در اختیار کودک قرار گیرد. البته ممکن است در ابتدا کودک از مصرف آن خودداری کند و شیر را ترجیح دهد؛ به همین دلیل به مادران توصیه می شود که به اندازه نصف شیشه شیر به کودک شیر دهند و بعد به عنوان مابقی وعده غذایی نوزاد، از حریره بادام استفاده کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.