81

سقط جنین

|
0 دیدگاه
سقط جنین

چه آنتی بیوتیکهایی باعث سقط جنین میشوند؟

بر پایه پژوهشهای انجام شده، استفاده از برخی آنتی بیوتیکها در طول بارداری خطر سقط جنین را افزایش میدهد. آنتی بیوتیکهایی مانند تتراسایکلین، سولفانامید و مترونیدازول تا حدود زیادی درصد سقط جنین را بالا میبرد.

پنی سیلین هم موجب سقط میشود؟

مطالعات انجام شده ارتباطی بین آنتی بیوتیکهای شایع مانند پنی سیلین، اریترومایسین یا نیتروفورانتوئین که معمولا در عفونتهای ادراری در دوران باردرای تجویز میشود و سقط جنین نشان نداده است.
عفونت در دوران بارداری بسیار شایع است. در عین حال استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان عفونت بارداری میتواند خطر تولد زودهنگام و وزن کم هنگام تولد و سقط جنین را تا حدود زیادی کاهش دهد.

بارداری

سقط جنین

مطالعات چه میگوید؟

براساسا بررسیهای انجام شده در یکی از مطالعات زنان در سنین بالا احتمال سقط جنین بیشتری دارند. در هین حال عفونت حتما باید با آنتی بیوتیک درمان شود و خوشبختانه آنتی بیوتیکهایی که برای درمان عفونت ادراری در دوران بارداری استفاده می‌شود، ارتباطی با سقط جنین ندارد.

چه زمانی نباید آنتی بیوتیک خورد؟

پژوهشگران معتقدند استفاده از آنتی بیوتیک در مراحل اولیه بارداری احتمال سقط جنین را بالا میبرد. این احتمال پیش از ۲۰ هفتگی بیشتر است. همانطور که گفته شد برخی آنتی بیوتیکها در این مدت خطرناکتر از سایر انواع آن است و این اغلب به عملکرد دارو در بدن مربوط میشود. همانطور که گفته شده دارویی مانند تتراسایکلیک به دلیل آنکه میتواند باعث تغییر رنگ دندانهای جنین و مشکلات رشد استخوانی شود، به هیچ عنوان توصیه نمیشود یا دارویی مانند کینولون ممکن است DNA جنین را به طور کلی تغییر داده و موجب جهش شود.

[click_like post_id='174985']

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.