70

درمان سر درد بارداری

|
0 دیدگاه
سردرد باردای

برای درمان سردرد در بارداری چه بخوریم؟

در سه ماهه اول بارداری، تغییرات هورمونی زیاد است و حجم خون بدن مادر هم بیشتر می‌شود. این دو دلیل به همراه تغییر ساعت خواب و استراحت و مواردی از این دست می‌تواند منجر به بروز سردرد شود. برای درمان سردرد بارداری می‌توان سراغ خوراکی‌هایی رفت که موثر هستند.

تقویت مغز و سیستم گوارش

برای اینکه بتوانید از پس سردرد در بارداری بربیایید، بهتر است سراغ خوردن دو دسته از خوراکی‌ها و غذاها بروید؛ آن‌هایی که هم مغز را تقویت می‌کنند و هم به سیستم گوارش کمک می‌کنند. گرفتن آب میوه‌هایی مثل به و سیب و مصرف آن، درست کردن فالوده سیب و استفاده از شیره انگور در وعده‌های غذایی، خوردن انجیر، پختن خورش به آلو و کباب چنجه و همچنین درست کردن فرنی بادام و شیربرنج مواردی هستند که به درمان سردرد بارداری کمکتان خواهند کرد.

سر درد

درمان سردرد بارداری

تاثیر عسل در درمان سردرد

اگر بتوانید موم عسل پیدا کنید، به درمان سردرد بارداری شما کمک خواهد کرد. مقداری موم عسل را، معادل یک عددگردو، زیر زبانتان بگذارید و به حالت سجده بروید. به مدت ۱۰ دقیقه در این حالت باقی بمانید و سعی کنید آب دهانتان را قورت ندهید. برای تاثیر این روش باید از عسل طبیعی استفاده کنید.

استفاده از نوشیدنی‌های مناسب

بعضی دمنوش‌های برای بارداری مضر هستند؛ اما دمنوشی مثل چای و مقداری دارچین می‌تواند  به بهبود  و درمان سردرد بارداری کمکتان کند. نوشیدن شربت گلاب و عرق بیدمشک هم یکی دیگر از کارهایی است که می‌توانید برای بهبود سردردتان انجام دهید. بعضی‌ها استفاده از دمنوش مرزه را به همراه کمی شکر هم توصیه می‌کنند.

[click_like post_id='175118']

فرشته بهشتی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.